Az összekapcsolt technológiák az internethez és egymáshoz kapcsolódó eszközök, rendszerek és alkalmazások növekvő hálózatát jelentik. Átalakítják a vállalatokat, lehetővé téve számukra, hogy több adatot gyűjtsenek és automatizálják a folyamatokat. Ugyanakkor új kockázatokat és kihívásokat is jelentenek az üzleti eszközök biztosítása és az ügyfelek védelme terén.
A Kaspersky készített egy tanulmányt „Az üzlet jövőjének összekapcsolása” címmel, amelynek célja, hogy segítsen a vállalatoknak megelőzni az összekapcsolt technológiák által hozott változásokat, és kritikus kérdéseket vet fel azzal kapcsolatban, hogy a kiberbiztonságnak hogyan kell alkalmazkodnia hozzájuk. Ebből a célból a vállalat 560 vezető informatikai biztonsági vezetőt kérdezett meg Észak-Amerikából, Latin-Amerikából, Európából, a Közel-Keletről és Afrikából, Oroszországból és az ázsiai-csendes-óceáni térségből.
A Kaspersky arra kereste a választ, hogy a válaszadók mit gondolnak a következő összekapcsolt technológiákról:
- Mesterséges intelligencia (AI),
- „A dolgok internete” (IoT),
- Kiterjesztett valóság (AR), Virtuális valóság (VR) és digitális ikrek,
- 6G és konvergens felhőhálózatok,
- Web 3.0, amely lehetővé teszi a decentralizált alkalmazásokat, a blokklánc intelligens szerződéseket és a felhasználó által kezelt adatokat,
Adatterek, amelyek zökkenőmentes adatmegosztást tesznek lehetővé együttműködési környezetben.
A kutatás megállapította, hogy az AI-t és az IoT-t már a vállalatok 54% -a, illetve 51% -a használja. Minden harmadik tervezi, hogy két éven belül elfogadja őket. Az adattereket a vállalkozások 32%-a használja, és közel felük (49%) tervezi bevezetni őket a közeljövőben.
Az összekapcsolt technológiákkal kapcsolatos további megállapításokat tartalmazó teljes jelentés a Kaspersky hivatalos weboldalán érhető el.